3 tysiące złotych za ujęcie „politycznych bandytów”

Ciesielczyk oferuje 3 tysiące złotych za głowę „gangstera politycznego”

– skoro nie może go ująć ani policja, ani Straż Miejska w Tarnowie

List otwarty do:

Sz. P. Teresa Piotrowska

Minister Spraw Wewnętrznych

Sz. P. Krzysztof Gajewski

Komendant Główny Policji

Sz. P. Mariusz Dąbek

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji

Sz. P. Robert Biernat

Komendant Miejski Policji w Tarnowie

Sz. P. Roman Ciepiela

Prezydent Miasta Tarnowa

Sz. P. Jerzy Pysyk

p/o Komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie

media

 

Szanowni Państwo,

w wyniku złożenia przeze mnie protestu wyborczego zarówno Sąd Okręgowy w Tarnowie jak i Sąd Apelacyjny w Krakowie unieważniły wybory do Rady Miejskiej w jednym z okręgów. Wojewoda Małopolski zarządził ponowne wybory 26 kwietnia.

Jednym z kandydatów jestem ja sam. W nocy 21 / 22 marca na terenie miasta przyprowadzona została (na masową skalę) akcja niszczenia moich banerów (zarówno wyborczych jak i informujących o unieważnieniu wyborów). Załączam zdjęcie obrazujące zniszczenia. Jej rozmiary i zaplanowany sposób przeprowadzenia wskazują, iż tego aktu wandalizmu na pewno nie dopuścili się „zwykli” chuligani, lecz zapewne osoby, które obawiają się mego wejścia do Rady Miejskiej czy też nie darzą mnie sympatią ze względu na to, iż doprowadziłem do unieważnienia wyborów.

Gangsterzy polityczni niszczą bilbordy Ciesielczyka w Tarnowie

Zniszczonych zostało kilkadziesiąt banerów na terenie miasta. Mimo dużych rozmiarów tej operacji – jak dotychczas – ani tarnowskiej Policji, ani Straży Miejskiej nie udało się zidentyfikować sprawców. Mam nadzieję, iż w następnych dniach zarówno Policja jak i Straż Miejska wykażą się większą sprawnością i zdołają ująć ludzi, których – moim zdaniem – określić można mianem „gangsterów politycznych”, tępiących w sposób kryminalny konkurencję polityczną.

Jednak jako że nadzieja – jak sądzę – tutaj nie wystarczy, postanowiłem także podjąć stosowne kroki, by ująć przestępców i wyznaczyłem nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych dla tego, kto pomoże zidentyfikować i ująć sprawców tego przestępstwa oraz – tam gdzie to możliwe – postaram się umieścić kamery. Jeśli pojedynczemu obywatelowi uda się to, czego nie może zrobić ani Policja, ani Straż Miejska, nie będzie to zapewne sytuacja komfortowa dla tych instytucji utrzymywanych z naszych podatków.

Z poważaniem

dr Marek Ciesielczyk

kandydat do Rady Miejskiej w Tarnowie

z ramienia stowarzyszenia Oburzeni i Nowej Prawicy