99 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

99 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

W dniu 28 czerwca 2018 roku będziemy obchodzili 99 rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego. Jak co roku środowiska prawicowe podejmują próbę godnego uczczenia tej rocznicy. Podstawą są odwołania do polityki dwóch uczestników polskiej delegacji podpisujących, a wcześniej negocjujących zapisy tego Traktatu. Chodzi o Ignacego Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego.

Przez wiele pokoleń ich udział i role w polskiej polityce okresu przed, w trakcie i po I Wojnie Światowej był umniejszany w przeciwieństwie do uwypuklania znaczenia osoby Józefa Piłsudskiego. Każdy z nich miał znaczny wpływ na powstanie wolnego państwa polskiego po wojnie.

W wyniku wielu rozmów podjętych miedzy innymi przez Stowarzyszenie Oburzeni jutro dojdzie do częściowo połączonego marszu upamiętniającego tą rocznicę. Jak trudno było do tego doprowadzić świadczy przebieg jutrzejszych obchodów.

Bedą elementy wspólne dla wszystkich środowisk tj. zakończenie „Marszu Prawdy” pod pomnikiem Romana Dmowskiego na Placu na Rozdrożu około godziny 18:30/19:00.

W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Oburzeni organizuje spotkanie w celu omówienia i podjęcia ostatnich decyzji w sprawie „Marszu Prawdy”.

Zapraszam każdego chcącego podyskutować na różne tematy w gronie osób o zróżnicowanych poglądach

na spotkanie  w dniu 27 czerwca 2018 roku o godzinie 17:30 w sali w Parafii M. B. z Lourdes, ul. Wileńska 69 Warszawa.

Tematyka:

  1. Marsz Prawdy w dniu 28.06.2018 r. Informacja o ustaleniach z innymi Organizacjami.
  2. Wybory samorządowe 2018 rok.
  3. Sprawy różne.

Sala na tyłach kościoła w przyziemiu na prawo od wejścia. Wejście na teren od strony ulicy Szwedzkiej lub Równej (główne wejście). Dojazd tramwajem nr 23 (ostatni przystanek). Autobusy 120, 135, 160, 162, 190 do przystanku „Szwedzka”.

Telefon: 600-820-483

Ze swojej strony dokładam starań by połączyć działania wszystkich uczestników obchodów. Obserwujący stronę marszu na Facebooku już zauważyli i komentują przebieg tych negocjacji jak i zachowań poszczególnych uczestników.

Zapraszam na jutro na godzinę 16:00 na plac przed stacją metra Centrum tzw. „Patelnię” przy Rondzie Dmowskiego.

Po wystąpieniach uczestników Marszu udamy się zgłoszoną trasą w stronę Pomnika Romana Dmowskiego włączając po drodze pozostałe środowiska uczestniczące w upamiętnieniu 99 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Planowane zakończenie godzina 19:00 Plac na Rozdrożu.

Z poważaniem

Jan Szymański