Bezpartyjni Senatorowie
BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY!
WYSTAWMY KANDYDATÓW NA SENATORÓW W CAŁEJ POLSCE, WE WSZYSTKICH OKRĘGACH!
Szanowni Państwo,
Dochodzą mnie słuchy, że KWW Bezpartyjni Samorządowcy chce po macoszemu potraktować kwestię wystawienia kandydatów na senatorów w nadchodzących wyborach.
Gdyby rzeczywiście tak się stało, byłby to poważny błąd strategiczny i wizerunkowy, mogący mieć istotny i negatywny wpływ na wynik wyborczy Bezpartyjnych Samorządowców.
Poniżej przedstawiam argumenty na potwierdzenie niniejszej tezy:
2015 rok. WYBORY DO SENATU okręgi i wyniki kandydatów bezpartyjnych na Mazowszu.
Okręg wyborczy nr 38 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Płocka oraz powiatów gostynińskiego, płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego (województwo mazowieckie)
Krzysztof Rdest KWW Kandydata na Senatora Krzysztofa Rdesta otrzymał 18 459 głosów to jest 9,97 % .
Okręg wyborczy nr 39 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego (województwo mazowieckie) kandyduje Andrzej Piechocki KWW Andrzeja Piechockiego – 10 960 głosów, 9,68 %
Okręg wyborczy nr 40 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego (województwo mazowieckie). BRAK KANDYDATA BEZPARTYJNEGO
Okręg wyborczy nr 41 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów grodziskiego, otwockiego, piaseczyńskiego i pruszkowskiego (województwo mazowieckie) kandyduje Roman Giertych Obywatelski KWW Romana Giertycha i otrzymuje 51 289 głosy, to jest 20,29 %
Oraz Robert Smoktunowicz z KWW Roberta Macieja Smoktunowicza 9875 głosów – 3,91 %, a także Ireneusz Kozera z KWW Kozera Ireneusz do Senatu – 8741 głosów – 3,46 %
RAZEM W TYM OKRĘGU BEZPARTYJNI UZYSKALI – 69 905 GŁOSÓW TO JEST 27,66% GŁOSÓW.
Okręg wyborczy nr 42 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu Warszawy, dzielnic Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Targówek i Wesoła kandyduje Marek Borowski KWW Marka Borowskiego 124 064 głosy – 60,69 %
Okręg wyborczy nr 43 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu Warszawy, dzielnic Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów BRAK KANDYDATA BEZPARTYJNEGO
Okręg wyborczy nr 44 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu Warszawy, dzielnic Białołęka, Bielany, Śródmieście i Żoliborz, kandyduje nikomu nieznana Katarzyna Pawlak KWW Obywatele do Parlamentu uzyskuje 60 076 głosy 15,83 %
Okręg wyborczy nr 45 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu Warszawy, dzielnic Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy i Wola kandydują Piotr Waglowski KWW Piotra Waglowskiego 22 719 głosów – 10,20 % oraz Anna Kalata KWW Kalata dla Polski 19 105 głosów – 8,58 %
Okręg wyborczy nr 46 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Ostrołęki oraz powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego – Jerzy Strzelecki KWW Obywatele do Parlamentu uzyskuje 18 107 głosów to jest 13,09 %
Okręg wyborczy nr 47 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów garwolińskiego, mińskiego i węgrowskiego – Sławomir Izdebski KWW Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał 8 898 głosy to jest 6,74 %
Okręg wyborczy nr 48 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Siedlec oraz powiatów łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego BRAK KANDYDATÓW BEZPARTYJNYCH
Okręg wyborczy nr 49 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i przysuskiego BRAK KANDYDATÓW BEZPARTYJNYCH
Okręg wyborczy nr 50 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Radomia oraz powiatów lipskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego Dariusz Grabowski KWW Kukiz’15 otrzymał 25 099 głosy, to jest 14,02 %, a także Marzena Wróbel KWW Marzeny Doroty Wróbel – 16 832 głosy – 9,40 % i Krzysztof Sońta KWW Krzysztofa Sońty 10 425 głosów to jest 5,82 %.
RAZEM JEST 13 OKRĘGÓW WYBORCZYCH DO SENATU NA MAZOWSZU.
RAZEM NA KANDYDATÓW BEZPARTYJNYCH DO SENATU W 2015 ROKU W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM PADŁO 404 649 GŁOSÓW (PONAD CZTERYSTA TYSIĘCY GŁOSÓW)
W 2018 ROKU WOJ MAZOWIECKIE ZAMIESZKIWAŁO 5,39 mln MIESZKAŃCÓW Z najnowszych danych GUS wynika, że w końcu czerwca 2018 r. ludności Polski liczyła 38413 tys. Osób.
Ze statystyki wynika zatem ( przyjmując na Mazowszu średnią frekwencję wyborczą w 2015 r.) że na kandydatów Bezpartyjnych w skali kraju zagłosowało co najmniej2 500 000 wyborców.
Średnio w okręgu wyborczym na Mazowszu kandydowało do senatu 1.077 kandydata (14 kandydatów bezpartyjnych w 13 okręgach) ZAKŁADAJĄC ,ŻE KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY WYSTAWI LISTY NA SENATORÓW W CAŁYM KRAJU to oznaczałoby że wyborcy postawią 2 miliony razy krzyżyk przy kandydacie z logiem Bezpartyjnych Samorządowców.
A to oznacza minimum 200 000 (dwieście tysięcy głosów więcej na liście sejmowej) , co daje gwarancję przekroczenia progu wyborczego i kilkanaście mandatów sejmowych więcej.
Abstrahując od tego, że na takim Dolnym Śląsku to może nawet wejść jakiś senator ( przykład senatora Obrębskiego z Obywatelski Dolny Śląsk w 2011 r.)
Innymi słowy: NIEWYSTAWIENIE KANDYDATÓW DO SENATU PRZEZ KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY, LUB WYSTAWIENIE ICH W ILOŚCI SZCZĄTKOWEJ TO CIĘŻKI BŁĄD O CHARAKTERZE STRATEGICZNYM PORÓWNYWALNY DO BŁĘDU POLEGAJĄCEGO NA NIEWYSTAWIENIU KOMPLETNEJ LISTY KANDYDATÓW DO SEJMU W CAŁEJ POLSCE ( co zresztą miało już raz miejsce w wyborach do sejmików KWW Bezpartyjni samorządowcy w 2018 r.
Bowiem na 85 okręgów wystawiono kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców tylko w 62 okręgach.
Taki stan rzeczy spowodował, że Bezpartyjni Samorządowcy w 2018 r. nie otrzymali 7% poparcia w skali kraju, tylko trochę ponad 5% i byli za Kukizem, a nie przed Kukizem.
W jednej czwartej kraju wyborca nie miał na kogo oddać głosu ( bo nie było kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców na kartce wyborczej!
To niestety przejaw amatorstwa.
Zawodowcy wystawiają kompletne i wszystkie listy kandydatów na posłów oraz wszędzie swoich kandydatów na senatorów.
Nie ma mowy o jakichś “dealach” w rodzaju “ my poprzemy waszego, żeby wszedł, a wy nam coś tam za to dacie ”
Ja wiem, że problem kandydatów na senatorów został na dzisiaj, na kilka dni przed rozpoczęciem zbiórki podpisów pod listami poparcia zaniedbany.
Ale jest wyjście z sytuacji.
Potrzebna jest jedynie “wola polityczna” oraz szybkie i zdecydowane działanie. Są już przecież prawie kompletne listy kandydatów do sejmu w okręgach. Kilkunastu, czy kilkudziesięciu kandydatów w każdym okręgu.
Wystarczy z nimi porozmawiać, nawet nie ze wszystkimi – z niektórymi i gwarantuję, że znajdzie się w każdym okręgu sejmowym średnio dwóch – trzech kandydatów do senatu ( potrzeba łącznie 100 kandydatów w skali kraju) Skoro nieznana nikomu pani Katarzyna Pawlak dostała w jednym z warszawskich okręgów ponad 60 tysięcy głosów ( czyli w czterech okręgach Warszawy poadłoby ponad 200 000 głosów) ,to znaczy że nasi kandydaci na senatorów nie muszą być wybitni ani znani.
Wystarczy, że nie będą umoczeni, że kandydaci będą uczciwymi ludźmi, takimi jak wszyscy. Oczywiście było by dobrze “załatwić” znaną i nie zgraną twarz, ale nie mamy czasu.
Za chwilę ten sam wyborca trzymający długopis w ręku, w tym samym momencie powinien złożyć dwa podpisy: jeden pod listą sejmową, a drugi pod listą poparcia na kandydata do senatu.
SZANUJMY I DOCENIAJMY WYBORCĘ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW.
POZWÓLMY WYBORCY ZAGŁOSOWAĆ W WYBORACH NA POSŁA I SENATORA Z BEZPARTYJNYCH!
Podpisy trzeba zbierać równolegle i to w dwie strony . Kandydaci na senatorów zbierają podpisy na siebie oraz na listę sejmową. Kandydaci na posłów zbierają podpisy na listę sejmową in na senatora (ów).
Nie popełniajmy w tych wyborach strategicznego błędu polegającego na niewystawieniu kandydatów do Senatu!
Niewystawienia kompletnych list do Sejmu w całej Polsce nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić.
Z poważaniem
Wojciech Papis
514 268 064