Czego będą uczyć o kazirodztwie w Tarnowie?

10 października w Tarnowie odbyła się wspólna konferencja prasowa Nowej Prawicy i OBURZONYCH, na której padła m.in. odpowiedź na następujące pytania:

– Dlaczego ważne jest ograniczanie deficytu budżetowego i redukcja biurokracji?
– Na czym polega bezczelność (wobec wyborców) kandydata PO Romana Ciepieli na prezydenta miasta, za którego kadencji (jako wicemarszałka) województwo małopolskie jest najbiedniejszym w Polsce?
– Czy kandydat „Ziemi Tarnowskiej” Kras przekształci Urząd Miasta w biuro turystyczne?
– Czy relacje między kandydatem SLD Kwaśnym i prof. Hartmanem mogą wpłynąć np. na nauczanie o kazirodztwie w szkołach?

Relacja filmowa z konferencji – wejdź tutaj:

Relacja TVP z konferencji prasowej Nowej Prawicy i OBURZONYCH w Kronice Krakowskiej 10 października o godz. 18:30 (poczekaj aż wyświetlą się reklamy, a następnie przejdź na minutę: 8:oo):
wejdź tutaj:
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/10-x-2014-godz-1830/17195902
Radio Kraków nt Nowej Prawicy, Oburzonych i dra Ciesielczyka – wejdź tutaj:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/jest-piaty-kandydat-na-fotel-prezydenta-tarnowa/

O deficycie budżetowym, bezczelności obecnych radnych, nauczaniu o kazirodztwie….

… konferencja prasowa Nowej Prawicy i Oburzonych

W piątek, 10 października w tarnowskiej reastauracji PASAŻ miała miejsce konferencja prasowa Kongresu Nowej Prawicy – Janusza Korwin-Mikke oraz stowarzyszenia OBURZENI, które wspólnie startują w wyborach do Rady Miejskiej w Tarnowie i których wspólnym kandydatem na Prezydenta Tarnowa jest dr Marek Ciesielczyk, redaktor naczelny PRAWDĘ MÓWIĄC.

Konferencja prasowa dała początek kampanii wyborczej Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mike oraz stowarzyszenia OBURZENI. Obydwa ugrupowania postanowiły wystawić wspólne listy kandydatów (w sumie 50 w 4 okręgach wyborczych) do Rady Miejskiej w Tarnowie.

Nowa Prawica i Oburzeni zdecydowali się także na wystawienie wspólnego kandydata na Prezydenta Tarnowa – dr Marka Ciesielczyka (więcej informacji na temat tej kandydatury tutaj: www.marekciesielczyk.com )

Uczestnicy konferencji zwrócili uwagę na wyjątkową bezczelność dotychczasowego prezydenta miasta Ryszarda Ścigały, oskarżonego o korupcję (jego proces rozpocznie się już niedługo w Wieliczce), który zdecydował się kandydować na radnego (a być może także na prezydenta miasta!). W żadnym normalnym państwie nie mogłoby dojśc do takiej sytuacji, by oskarżony o korupcję samorządowiec kandydował do rady gminy!

Odpowiedzialność za fatalny wizerunek Tarnowa oraz jego katastrofalną sytuację ekonomiczną ponoszą także radni koalicji rządzącej PO-Tarnowianie, którzy – podobnie jak Ścigała – nie mają odrobiny honoru i zamiast wycofać się z życia publicznego – kandydują ponownie do Rady Miejskiej. Niektórzy z nich Drwal czy Mękal w międzyczasie przefarbowali się i startują z innych list wyborczych).

Po prezydenturze Ciepieli bezrobocie wzrosło, jak więc teraz ten nieudolny polityk chce stworzyć 2 tysiące nowych miejsc pracy. Obecnie, gdy jest wicemarszałkiem województwa, Małopolska jest – według rankingu prestiżowego pisma WSPÓLNOTA – najbiedniejszym województwem w Polsce! Można więc sobie wyobrazić w jaką nędzę popadnie Tarnów, gdy jego prezydentem zostanie Ciepiela z PO.

Zaledwie 14% budżetu Tarnowa przeznaczane jest na inwestycje, a miasto zajmuje dopiero 70. miejsce w województwie, jeśli chodzi o skuteczność pozyskiwania funduszy europejskich.

Dyrektor tarnowskiego szpitala Kuta, startujący z PO do sejmiku, podobnie jak obecny marszałek województwa Sowa robią sobie kampanię wyborczą za nasze pieniądze, drukując i rozsyłając ulotki.

Inny kandydat na prezydenta Kras z listy Ziemia Tarnowska być może przekształci urząd miasta w biuro turystyczne, gdyż w okresie gdy był starostą tarnowskim, samorządowcy podróżowali do Afryki czy Kalifornii.

Kandydat SLD Kwaśny – pomysłodawca szalonego przejścia podziemnego pod wąską, tarnowską ulicą Mickiewicza – afiszuje się na zdjęciach z profesorem Hartmanem, więc nie wiadomo, czego by uczono na temat kazirodztwa w tarnowskich szkołach, gdyby Kwaśny został prezydentem miasta (sic!).