Debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP obejrzało już ponad 20 tysięcy osób!

a kilka milionów miało okazję widzieć relację w POLSACIE!

22 marca 2015 roku w centrum Warszawy stowarzyszenie Oburzeni.pl oraz PodziemnaTV zorganizowały debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP. Na żywo oglądało ją w Internecie dzięki interaktywnej telewizji ittv.pl ok. 12 tysiące osób, zaś w ciągu kilku następnych godzin debatę obejrzało już ponad 20 tysięcy ludzi.

Telewizji iTTv  należą się szczególne wyrazy uznania i podziękowania, gdyż cała transmisja zrealizowana została na jej koszt!

DSC06655

Relacja z debaty została zaprezentowana tego samego dnia m.in. przez telewizję POLSAT w głównym wydaniu WYDARZEŃ o godz. 18:50 – patrz tutaj:
http://www.ipla.tv/2015-03-22-kampania-w-cieniu-skok-ow/vod-6223833#/page_container

30-minutową relację z tego interesującego spotkania obejrzeć można tutaj:

zaś całość (w sumie 3 godziny) debaty znaleźć można w tym miejscu:
https://www.youtube.com/watch?v=BQPDD8D55wM

Także tego samego dnia relacje z debaty znalazły się na kilkunastu portalach (w tym Telewizji Republika, a nawet GW). Dzień później informacje na temat debaty zaprezentowała także TVP.

DSC06654

Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy otrzymał najwięcej głosów od uczestników debaty

 

W debacie wzięli udział następujący antysystemowi kandydaci na Prezydenta RP: Zdzisław Jankowski (b. poseł), dr Kornel Morawiecki (Solidarność Walcząca), Adam Słomka (b. poseł, KPN), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) i Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy). Najpierw odpowiadali oni na pytania organizatorów, następnie zadawali je sobie nawzajem. Później pytania zadawała publiczność.

W czasie debaty przeprowadzono głosowanie. Słuchacze mogli oddać głos na jednego kandydata. Gdyby publiczność wybierała Prezydenta RP, zostałby nim Jacek Wilk – kandydat Kongresu Nowej Prawicy, na którego zagłosowało aż 37 procent uczestników warszawskiego spotkania.

DSC06663

Debata zakończyła się podpisaniem przez Zdzisława Jankowskiego, Pawła Tanajno i Jacka Wilka deklaracji współdziałania o następującej treści:

„Nie akceptując systemu narzuconego okrągłostołowym sprzysiężeniem, w wyniku którego wprowadzono: antyobywatelską ordynację wyborczą z blokadą dla środowisk spoza układu, fikcyjne referendum, system wymiaru sprawiedliwości skierowany przeciwko społeczeństwu, ograniczenie bezpieczeństwa ekonomicznego i terytorialnego Narodu, postępującą rezygnację z suwerenności Polski – my, niżej podpisani kandydaci na urząd Prezydenta RP zebrani na debacie w dniu dzisiejszym, deklarujemy chęć współpracy w dalszej prezydenckiej kampanii wyborczej, a ponadto zgłaszamy gotowość współdziałania przy tworzeniu list wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu RP, którego szczegóły zostaną ustalone w trakcie spotkania w dniu 31 maja 2015 r. w Warszawie.”

Do współpracy nie tylko w wyborczej kampanii prezydenckiej, ale także (czy może przede wszystkim) w parlamentarnej i do tworzenia wspólnej listy w jesiennych wyborach do Sejmu zostaną zaproszeni także pozostali (nieobecni w Warszawie) antysystemowi kandydaci na Prezydenta RP, np. Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke, Marian Kowalski czy też Grzegorz Braun, jak deklarują organizatorzy debaty – stowarzyszenie OBURZENI i PodziemnaTV, a także dotychczasowi sygnatariusze deklaracji współdziałania.

Linki do relacji z debaty antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP:

http://wmeritum.pl/debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp/

http://telewizjarepublika.pl/quotnasz-cel-oddac-wladze-obywatelomquot-debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta,18567.html

http://wpolityce.pl/polityka/238186-antysystemowi-kandydaci-na-prezydenta-rp-debatowali-w-stolicy

http://second.life.neon24.pl/post/120534,debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp

http://fakty.interia.pl/raport-wybory-prezydenckie-2015/galerie/debata-kandydatow-antysystemowych-zdjecie,iId,1725173,iAId,147451

http://www.sadistic.pl/debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp-online-vt351480.htm

http://www.wykop.pl/link/2458101/debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp-online/

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/dzis-w-samo-poludnie-debata-antysystemowych-kandydatow-na-prezydenta-rp

http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17640507,Wybory_2015__Debata_kandydatow__antysystemowych__.html

http://wyborcza.pl/1,75478,17643739,Kandydaci_antysystemowi_nie_chca_byc_jak_Komorowski_.html

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1404447,Kampania-wyborcza-na-polmetku-Kandydaci-na-prezydenta-min-o-strefie-euro-i-zamachu-w-Tunezji-