Demonstracja (wtorek 25 listopada br) o godz. 15.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie al. Ujazdowskie 1/3

Szanowni Państwo,

Zwracamy się w miarę państwa możliwości o udział w jutrzejszej demonstracji (wtorek 25 listopada br) o godz. 15.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie al. Ujazdowskie 1/3 (dotyczy to także protestu w ramach Akcji Protest Wyborczy pierwotnie planowany na późniejszą godzinę). Protestujemy przeciw złodziejstwu i fałszerstwom.

Złodziejstwu jakimi są opłaty wieczystego użytkowania. Rząd przygotował projekt tzw. urynkowienia przekształcenia wieczystego użytkowania, co w normalnym języku oznacza iż więcej zapłacimy. Odmówiono jednak udostępnienia projektu, a sam projekt nie był konsultowamy z organizacjami społecznymi. W szczególności nie uwzględniono w nim zapisów projektu obywatelskiego, przewidującego zmniejszenia opłat wieczystego do stawki 0,3% (mieszkaniowe) i 1% (komercyjne) oraz nieodpłatnego przekształcenia udziałów w wieczystym w prawo własności dla nieruchomości na cele mieszkaniowe w przypadku osób fizycznych.

Złodziejstwu bo podwyższają nam opłaty komunalne a ceny rozliczeń gazowych w związku ze zmianą sposobu liczenia z m3 na kwh (przy akualnych gazomierzach) staje się wielką niewiadomą.

Fałszerstwom bo to co widzimy w sprawie ostatnich wyborów samorządowych to cyrk i farsa, a nie uczciwe wybory. I te władze samorządowe powołane w wyniku nieuczciwych wyborów mają decydować o opłatach wieczystego. Dlatego złóz protest wyborczy w ramach Akcji Protest Wyborczy