Nie dla linii energetycznych 400kV!

Nie dla linii energetycznych 400 kV !

 

WŁADZO ZAPŁAĆ POLAKOM SŁUSZNE PIENIĄDZE ZA DOMY I ZIEMIĘ!

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Oburzeni organizuje protest przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie w dniu 07.10.2017 r. (sobota) w obronie własności i zdrowia Poszkodowanych przez linie wysokiego napięcia.

Sądy skierowały do Trybunału zapytanie czy można ustanowić służebność przesyłu w drodze zasiedzenia, w czasie gdy służebność przesyłu nie istniała w polskim stanie prawnym.

Trybunał Konstytucyjny powinien już dawno temu (bez żadnej polityki) stanąć po stronie właścicieli nieruchomości – nas poszkodowanych Polaków.

Firmy energetyczne – państwowe molochy działające za przyzwoleniem władz publicznych zabierają nam zdrowie, domy i ziemię. Politycy za nic mają konstytucyjnie zagwarantowane prawo własności. Bez pardonu łamią  prawa człowieka.

Wszyscy wiemy, że społeczeństwo potrzebuje energii elektrycznej, gazu, czy wody, wiemy, że potrzebne są linie wysokiego napięcia, czy inne linie przesyłowe.

Nie rozumiemy jednak, dlaczego władza (ustawodawcza, sądownicza i administracyjna) zabiera nam nasze domy i ziemię, jak złodziej ciemną nocą.

Doszło do kuriozalnej sytuacji, w której władza nie przestrzega prawa , które sama ustanawia.

Doszło do tego, że w PRL-u Sąd Najwyższy stwierdził , ze ograniczone prawo rzeczowe, jakim jest służebność, może być ustanowione jedynie w formie aktu notarialnego, a dzisiaj Sąd Najwyższy ma w pogardzie zwyczajnych obywateli, drukując wyroki wygodne dla polityków, tylko po to, żeby obywatelom nie płacić.

Monopoliści – jakimi są firmy przesyłowe, których właścicielem jest państwo polskie, doją swoich klientów – czyli nas wszystkich, za sprawą polityków.

To politycy traktują te spółki Skarbu Państwa jak zdobycz.

Nie bądź bierny!

Broń swojej własności oraz zdrowia rodziny!

Weź udział w proteście organizowanym przez Stowarzyszenie Oburzeni w dniu 07 października 2017 roku ( sobota) pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie Al. Szucha 12a.

Zabierz na demonstrację rodzinę, czy znajomych. Niech nas będzie jak najwięcej. Niech nas władza usłyszy!

Początek demonstracji godzina 12.00

Kontakt z organizatorami demonstracji

Stowarzyszenie Oburzeni:

Wojciech Papis – w.papis@wp.pl  Tel.  514 268 064

Jan Szymański – jan_szyman@wp.pl  Tel.         600 – 820- 483

 

www.oburzeni.pl