Oburzeni zebrali w Tarnowie 2 tysiące podpisów popierających Pawła Kukiza

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia OBURZENI w Tarnowie zebrali ok. 2 tysiące podpisów na listach poparcia Pawła Kukiza jako kandydata na Prezydenta RP. Sympatycy Kukiza z sąsiedniego Brzeska zebrali zaś ponad pół tysiąca podpisów. Tak więc w sumie w tarnowskim okręgu wyborczym zebrano ponad 2.500 podpisów.

Akcję zbierania podpisów w Tarnowie zorganizował wiceprzewodniczący OBURZONYCH – Marek Ciesielczyk (na zdjęciu). Jeśli w każdym z 41 sejmowych okręgów wyborczych zebrano by podobną liczbę podpisów, to wystarczyłoby to do zarejestrowania Pawła Kukiza jako kandydata na Prezydenta RP (potrzebne jest co najmniej 100 tysięcy podpisów).

Stowarzyszenie OBURZENI już wcześniej zaapelowało o pomoc w akcji wyborczej antysystemowych kandydatów na Prezydenta (m.in. o zbieranie dla nich podpisów) oraz o głosowanie na nich 10 maja.

Powyżej relacja filmowa z akcji zbierania podpisów przez Urzędem Pracy i Urzędem Miasta Tarnowa, a także ze zbierania podpisów przez sympatyków Pawła Kukiza w Krakowie.

Komitety wyborcze muszą dostarczyć listy z podpisami PKW do 26 marca.

W niedzielę 22 marca, o godz. 12:00 w auli przy ul. Chmielnej 9 w Warszawie stowarzyszenie OBURZENI współorganizuje debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP oraz spotkanie wszystkich, którzy chcą tworzyć jesienią tego roku niezależne listy wyborcze do Sejmu.

Zaproszeni zostali (w kolejności alfabetycznej):

Grzegorz Braun, Włodzimierz Korab-Karpowicz, Janusz Korwin-Mikke, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Kornel Morawiecki, Adam Słomka, Paweł Tanajno, Jacek Wilk.

DSC06645

DSC06651