OBURZONY Marek Ciesielczyk doprowadza do unieważnienia wyborów!

Protest wyborczy kandydata na Prezydenta Tarnowa stowarzyszenia Oburzeni i Nowej Prawicy uwzględniony przez sąd!

Dzisiaj, 13 stycznia 2015 Sąd Okręgowy w Tarnowie – po sprawdzeniu kart wyborczych – pozytywnie rozpatrzył protest wyborczy Marka Ciesielczyka, kandydata na Prezydenta Tarnowa i radnego z ramienia stowarzyszenia Oburzeni i Nowej Prawicy i unieważnił wybory do Rady Miejskiej w okręgu numer 3.

Mimo kuriozalnego pisma Komisarza Wyborczego w Tarnowie sędziego Jacka Satko, b. Prezesa Sądu Okręgowego w Tarnowie (skierowanego do sądu w przeddzień rozprawy!), który twierdził, iż nawet gdyby brakowało nazwiska jednego z zarejestrowanych legalnie kandydatów na radnego (p. Kawuli) na kartach do głosowania, nie miałoby to wpływu na wynik wyborczy (sic!), Sąd Okręgowy postanowił 13 stycznia unieważnić wybory do Rady Miejskiej w Tarnowie w okręgu numer 3: Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka i zarządzić przeprowadzenie ponownych wyborów.

Sąd stwierdził, iż na żadnej karcie do głosowania w okręgu numer 3 nie było nazwiska jednego z legalnie zarejestrowanych kandydatów na radnego – p. Kawuli, co czyni wybory w tym okręgu nieważnymi.

Co więcej, sąd wygasił mandaty wszystkich obecnych 25 radnych tarnowskich, co oznacza, iż po uprawomocnieniu się tegoż postanowienia Sądu Okręgowego, Tarnów pozostanie bez Rady Miejskiej do chwili przeprowadzenia ponownych wyborów w okręgu numer 3.

Jako że za brak nazwiska jednego z kandydatów (p. Kawuli) odpowiedzialne są obwodowe komisje wyborcze, sąd postanowił także, iż muszą zostać powołane nowe obwodowe komisje wyborcze.

Tak więc protest wyborczy Marka Ciesielczyka zakończył się sukcesem. Ciesielczyk zapowiedział już skierowanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na zaakceptowaniu nieprawidłowych kart wyborczych oraz skierowanie żądania pokrycia kosztów przeprowadzenia ponownych wyborów przez osoby odpowiedzialne za druk i kolportowanie nieważnych kart do głosowania.

Poniżej prezentujemy relację filmową, a także film z poprzedniej rozprawy i wypowiedzi Marka Ciesielczyka dla telewizji POLSAT i TVN:

 

Media o postanowieniu sądu ws. unieważnienia wyborów:

TVP (początek relacji):
http://krakow.tvp.pl/18422379/13-i-2015-godz-1830

Polskie Radio:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1352256,Sad-uniewaznil-w-jednym-okregu-wybory-do-Rady-Miasta-Tarnowa-

Tarnowska Telewizja:
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/4750,powtorka-wyborow-samorzadowych-w-tarnowie.html

INTERIA:
http://fakty.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2014/aktualnosci/news-tarnow-sad-uniewaznil-wybory-do-rady-miasta,nId,1588920

ONET:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/sad-wygasil-mandaty-do-rady-miasta-tarnowa/66m63

Gazeta Krakowska:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3713790,tarnow-wybory-do-powtorki-kontrowersyjny-wyrok-sadu,id,t.html

Radio Kraków:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/kolejny-protest-wyborczy-w-tarnowie-zdjecia/

Radio RDN:
http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/tarnow/9628-tarnow-bez-rady-miasta

Prawdę mówiąc:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/marek-ciesielczyk-doprowadza-do-uniewaznienia-wyborow.html

Oburzeni.pl:
http://oburzeni.pl/oburzony-marek-ciesielczyk-doprowadza-uniewaznienia-wyborow/