POPISOWE rodzinne ranczo samorządowe – czy to już powiatowy nepotyzm?

Oburzony Ciesielczyk żąda kar finansowych dla radnych, którzy nie odpowiadają na pisma mieszkańców

Załączony film jest relacją z wystąpienia niezależnego radnego (ze stowarzyszenia OBURZENI) dra Marka Ciesielczyka na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Tarnowie 15 maja 2015 przeciw wzrostowi biurokracji w urzędzie miasta, bezczelności urzędniczej oraz przeciw samorządowemu nepotyzmowi.

Radny Ciesielczyk zwrócił uwagę, że Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie (Małopolska) Kazimierz Koprowski (PiS) jest mężem Przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Miejskiej Barbary Koprowskiej (też PiS), nieco wcześniej Koprowski był Wiceprezydentem Tarnowa, a kontrolowała go jego żona jako Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Teraz radny Józef Gancarz (PiS) jest Przewodniczącym Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej, a jego brat Tadeusz Gancarz (też PiS) jest z kolei Przewodniczącym Komisji Sportu. Poza tym PiS obsadził wyłącznie swoimi ludźmi Prezydium Rady Miejskiej, co jest unikatem w skali światowej i stanowiska wszystkich przewodniczących komisji Rady Miejskiej (z wyjątkiem jednej dla radnego – „wasala”).

Wiceprezydentem Miasta jest Henryk Słomka-Narożański (PO), a Dyrektorem Kancelarii Rady Miejskiej jest jego żona Małgorzata.

W odróżnieniu od większości miast w demokratycznym świecie – żaden radny (z wyjątkiem 3) nie podał mieszkańcom numeru swego telefonu ani maila kontaktowego na stronie miasta (w BiP). Mieszkańcy mogą jedynie za pośrednictwem kancelarii Rady Miejskiej mieć kontakt z radnymi. W Korei Północnej turyści także nie mogą wysyłać z hotelu maili bezpośrednio. Każdy mail trafia najpierw do cenzury, a później ewentualnie do adresata.

Mieszkańcy Tarnowa nie mają także prawa występować na sesjach Rady Miejskiej. Jednym słowem POPISOWE rodzinne ranczo samorządowe….

Radny Ciesielczyk zaproponował, by radnym potrącano z ich diety 500 zł, jeśli nie podadzą do wiadomości mieszkańców swych kontaktowych numerów telefonicznych i adresów mailowych lub jeśli udowodni się im, iż w ciągu miesiąca nie odpowiedzieli np. na 3 pisma mieszkańców.

patrz relacja filmowa z wystąpienia radnego Ciesielczyka:

_________________________________________________________________________________________________

P.S.

Po kilku dniach Marek Ciesielczyk prowadzi w plebiscycie GAZETY KRAKOWSKIEJ „Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego”. Możesz zagłosować na niego, wysyłając sms o treści:

CZLOWIEKT.5

na numer: 72355   – koszt 2,46zl

Zagłosuj na Ciesielczyka!

___________________________________________________________________________________________________