Post prawda

Post prawda

Żyjemy w świecie zmian. Coś co miało być jednym z punktów stabilnych w naszym świecie PRAWDA traci swoje pierwotne znaczenie. W świecie polityki, świecie biznesu, relacji międzyludzkich prawda przestała istnieć. Istnieje informacja, która służy osobie ją tworzącej lub zleceniodawcy jej stworzenia.

Dowody takiego pojmowania prawdy to brexit.  

Politycy optujący, namawiający, prowadzący kampanie na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po osiągnięciu sukcesu uciekają od odpowiedzialności za swoje czyny i opinie.

To kampania wyborcza na Prezydenta USA.

Tworzenie informacji, przez różnych uczestników tej kampanii tylko w jednym celu sukces wyborczy za wszelka cenę. Wykorzystanie każdego dostępnego środowiska, materiału, nawet wrogów swojego państwa. Cel ponad wszystko.

To działania PO w czasie swoich rządów. Wchodzenie, w ostatnich tygodniach, w ten sam kierunek PiS. Wicepremier zapowiedział, że PiS będzie rządził co najmniej 3 kadencje. Że to jest cel, któremu podporządkowane zostaną wszystkie działania widzimy w ostatnich dniach. Weto Prezydenta do ustawy o zgromadzeniach. Kunktatorstwo po 16 grudnia. Wiele innych drobniejszych wypowiedzi i działań. Działania podjęte przez PiS w sprawie Prezydent m. st. Warszawy. Tak naprawdę nie podjęto żadnych działań, pozwalając rządzić Pani HGW do końca kadencji.

Większość znanych mi młodych ludzi nie korzysta z telewizji. Wiedzy o współczesnym świecie poszukują w internecie. Nie zdają sobie sprawy, że internet jest medium, gdzie jest wszystko.

Czy mają chociaż podstawy by stwierdzić to jest prawda a to kłamstwo?

Króluje prawda służąca czyimś celom. Czy nie da się nic z tym zrobić?

Obserwuję reakcje ludzi na różnego rodzaju zachowania i działania kierowników, prezesów, administratorów. Grupowe oceny ich decyzji są bliskie prawdzie. Tzn. bardzo trafnie oceniają skutki dla nich działań poszczególnych osób, polityków, partii.

Jak zawsze przegięcie w jednym kierunku w konkretnym czasie powoduje powrót do zachowań przeciwnych. Skoro żyjemy w czasie post prawdy to zbliża się czas, gdy prawda będzie podstawą oceny polityka, działacza, prezesa, kierownika.