Prawo do REFERENDUM kluczem do dobrych rządów

W ostatnich dniach, kilka osób pytało mnie dlaczego, nie włączam się aktywnie do tzw. polityki czyli do politykinierstwa.

Odpowiadam publicznie. Dla mnie polityka, to roztropne działania na rzecz dobra wspólnego. To co robią tzw. politycy, to zwykłe politykinierstwo, z polityką nie mające nic wspólnego.

Politykę można i należy uprawiać, choćby z obowiązku. Choć w tych warunkach, jest to prawie niemożliwe. III RP jest państwem mafijnym. Znaczy to tyle, że „władzę trzyma” grupa zorganizowana, mająca do swojej dyspozycji służby, media i banki. To jest podręcznikowy „układ zamknięty”.

Jedyna droga wyjścia z tej matni to – upodmiotowienie społeczeństwa, tj. wywalczenia PRAWA do REFERENDUM. Bez tego narzędzia społeczeństwo jest bezbronne. Rządząca „demokratyczna klika”, nigdy nie dopuści do zmian, które byłyby niezgodne z interesem jej mocodawców. I nie ma znaczenia jaka partia aktualnie sprawuje zewnętrzne znamiona władzy, bo nie prawdziwej władzy.

Przykładem niech będą wnioski obywateli, poparte milionami podpisów wyborców, w sprawach sześciolatków czy wieku emerytalnego. Rządząca klika PO-PSL bez zbędnych uzasadnień jest w stanie wywalić do kosza miliony podpisów obywateli.

Dlatego jeszcze raz zwracam się do Was wszystkich, którzy oczekujecie – żeby polityka była jednak roztropnym działaniem na rzecz dobra wspólnego. Zapraszam Was do włączenia się do Ruchu Społecznego – Prawo do Referendum.
Bez wywalczenia sobie tego PRAWA, moim zdaniem wszelkie działania społeczne, polityczne nie maja sensu. Chyba, że ktoś chce uprawiać politykinierstwo, i aby tylko dorwać się do KORYTA.

Mamy jeszcze wybór; możemy zorganizować się i wymóc na rządzących prawo do referendum, albo narzekać na złych politykinierów i różnych złodziei.

Pierwszy krok to zapisać się do Grupy Prawo do Referendum, następnie wypełnić Ankietę i włączyć się do działania. Sens ma tylko ruch masowy.

Tylko razem możemy zrobić coś dobrego dla siebie, swojej rodziny, miejscowości i całej Polski.

Zapraszam. Razem damy radę.