Premier i Wicepremier źródło władzy

Premier Szydło w Izraelu: Musimy walczyć o prawdę.
Źródło: „Fakt”, 23.11.2016, s. 4

To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.”

Mateusz Morawiecki, w:Michał Krzymowski, Wojciech Cieśla, „Morawiecki i przyjaciele – taśma wicepremiera”,

„Newsweek”. 1-7.02.2016, s. 17 – 19 – Załącznik 22

Szanowni Państwo,

Poniższe teksty kieruję do Państwa w interesie społecznym.

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński chce nas wyprowadzić na ulice, żebyśmy manifestowali poparcie dla niego i jego tj. wybranego przez niego rządu. Media informują: 

Wielka manifestacja poparcia dla rządu w styczniu ma pokazać, że za PiS stoi siła. (…) Marsz zapowiadał sam prezes PiS po tym, jak 16 grudnia wybuchł sejmowy kryzys. Organizatorami formalnie ma nie być partia, ale środowiska „Gazety Polskiej” wraz z NSZZ „Solidarność”.
Źródło: „To odpowiedź na protesty opozycji “ PiS zarządza pospolite ruszenie”;

„Fakt”, 3 stycznia 2017, s. 3

Zastanówcie się Państwo, proszę, czy warto narażać się na “ co najmniej “ przeziębienie.

Co najmniej, bo podejmowanie od wielu miesięcy prób wyprowadzenia nas na ulice przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, liderów Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetynę i Ewę Kopacz, szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz innych, samozwańczych obrońców demokracji, dowodzi wręcz współdziałania na rzecz osiągnięcia celu.

A przecież przygotowali sobie  Platforma Obywatelska razem z Prawem i Sprawiedliwością “ prawo, z mocy którego w przypadku zamieszek w Polsce będą mogli przeciwko nam wykorzystać obcokrajowców wyposażonych w m.in. pałki, gazy bojowe i broń palną.

Pytam… czy Jarosław Kaczyński i jego ekipa zasługują na to, żebyśmy im dali pretekst do skorzystania z tego, co przeciwko nam mają „w zanadrzu”?
Prezentowałem już Państwu, co, i dlaczego, sądzę o samym Jarosławie Kaczyńskim“ że to cwany Żyd, moralny karzeł€“ i o niektórych jego zaufanych, Andrzeju Dudzie, Jarosławie Gowinie, Małgorzacie Wassermann i Zbigniewie Ziobrze.

Dzisiaj zaprezentuję dwoje kolejnych, prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło i wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Co sami sobą prezentują oraz w kim mają obrońców.

W załączeniu przesyłam moje pismo do premier Beaty Szydło z dnia 3 stycznia br. /Załącznik I/, zawierające wnioski dotyczące szkolenia, które zorganizował dla niej w 2004 roku Departament Stanu USA, na terenie USA, z zakresu realizacji celów polityki zagranicznej USA€“ „The International Visitor Leadership Program”. To już trzecie pismo, które skierowałem do premier B. Szydło w tej sprawie. Na poprzednie dwa nie odpowiedziała.

Uważam, że mamy, Polacy, prawo poznać okoliczności, w jakich wyraziła zgodę na szkolenie, dowiedzieć się, w jakim zakresie ją przeszkolono i czy podjęła jakieś zobowiązania – a jeśli tak, jakie – wobec organizatora szkolenia. Uczestniczyła przecież w szkoleniu jako funkcjonariuszka publiczna Rzeczypospolitej Polskiej, burmistrz Brzeszcz.

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Milton Friedman mówił:

There is no such thing as free lunch”

/ang.„Nie ma darmowych obiadów”, „Nic nie jest za darmo”; „Za wszystko trzeba płacić”/

Milton Friedman

Ze szkoleniami jest zapewne tak samo. To znaczy:

Nie ma darmowych szkoleń.”
Zbigniew Kekuś

Ogromy niepokój budzi, że polityczna kariera Beaty Szydło na dużą skalę rozpoczęła się dopiero po tym, zaraz po tym, gdy została przeszkolona przez Departament Stanu USA. Jakkolwiek na tym szkoleniu powinna zakończyć karierę polityczną w Polsce, to właśnie absolwentkę „The International Visitor Leadership Program” Jarosław Kaczyński przyjął w 2005 roku do PiS i natychmiast umieścił ją na liście swej partii w wyborach w tym roku do Sejmu. I… poszło.

Rolę Jarosława Kaczyńskiego w życiu Beaty Szydło tak przedstawili autorzy „Disco Szopy” zamieszczonej w wydaniu „Faktu” z 24-26 grudnia 2016 r.:

Szydło na melodię „Ona tańczy dla mnie”:

Mój prezes Jarek to wie

we wszystkim wspiera mnie

gdy ładnie proszę

sprawiam mu przyjemność

Ja go podziwiam

nawet mąż mój wie, że

przy jego blasku

wszystkie gwiazdy bledną

Ja uwielbiam go.

On odkrył mnie

Gdy byłam na dnie

bo to łaska jest,

więc porwę go

i podziękuję ładnie.

Źródło: „Disco Szopa”, „Fakt”, 24-26 grudnia 2016 r., s. 12, 13

Źródło i więcej w tym temacie  na stronie http://kekuszsite.wordpress.com.